Jesteś tutaj: KATALOG - KOLUMNY Classic

Classic

Jest to podobna koncepcja do projektu wykonanego dla firmy Rebel, kolumny Sentiment 10 która otrzymała NAGRODĘ ROKU 2018 prestiżowego miesięcznika HighFidelity. Głównym założeniem nowego projektu było uzyskanie większej szczegółowości, dynamiki i rozdzielczości. Udało się to poprzez szereg modyfikacji - kosze głośników nisko-średniotonowych zostały wzmocnione (większy przekrój ścianek), dodatkowo przetworniki otrzymały otwory dekompresyjne oraz inne nabiegunniki. Zwrotnica została gruntownie zmodyfikowana. Okablowanie głośników wysokotonowych pochodzi od innego dostawcy (srebro + złoto). Zmodyfikowana jest tuba bass-reflex. Od strony wizualnej kolumnie przybyły eleganckie podfrezowania dzielące kolumnę na dwie części, tabliczka znamionowa została umieszczona w podfrezowanym otworze a maskownica zyskała eleganckie zaokrąglenia.
Obecnie jest to jedna z nalepszych kolumn na rynku europejskim w przedziale cenowym do 10 tyś. zł. Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni od 14 m2 do 35 m2, może być nawet 50 m2 - wszystko zależy od odległości kolumn od słuchacza oraz ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Kolumna bardzo uniwersalna, 90 dB, 4 Ohm, zarówno do wzmacniaczy lampowych małej mocy oraz do wzmacniaczy tranzystorowych dużej mocy.
Jest niezwykle przezroczysta i liniowa. Niczego jej nie brakuje ani niczego nie ma za dużo. Bas jest nisko schodzący i rozdzielczy, średnica jest detaliczna a góra niezwykle naturalna. Warto do niej kupić dobry sprzęt towarzyszący. Może wielokrotnie przewyższać cenowo kolumny - kolumny z pewnością przekażą do słuchacza wszystko co otrzymają.

Impedancja 4 Ohm
Efektywność 90 dB
Pasmo przenoszenia 35 Hz - 30 kHz
Typ Bass Reflex
Wysokość 560 mm
Szerokość 250 mm
Głębokość 350 mm
Waga 22 kg